Jdi na obsah Jdi na menu

 


Soutěž...

Pro ty kteří se neradi nudí jsme připravili soutěž v rozeznání změn na obrázcích. Máte možnost prohlédnou si jez v lokalitě Dobronic u Bechyně a po deseti vteřinách se pokuste naleznout několik změn. Budeme však rádi když nám v komentářích napíšete který z obrázků se Vám více zamlouvá zda Jez1 nebo Jez2.

Kamenolom pod jezem zde zanechalo Povodí Vltavy při opravě jezu. A zátarasy na jezu slouží k lepšímu výkonu malé vodní elektrárny. Dnes dřevo nahradil kov.

Dnešního dne t.j. 3.9.2012 připojujeme pro názornost další fotografie jezu v Dobronicích u Bechyně. Díky nesmyslně navezenému kamení a nulové údržby jezu se tak tento stává hnusnou skládkou všeho co vodou pluje skrze jez. Požádali jsme orgány povodí o nápravu stavu, kdy na řece díky jejich ukvapené činnosti vzniká skládka dřeva, plastových láhví, hadrů a jiných nečistot. Bohužel bez jakékoli reakce, proto oslovíme kompetentní ministerstvo s žádostí o zajištění nápravy. V lokalitě, která se honosí titulem evropsky zajímavá je to asi nadsázka s uveřejnění takového pojmenování.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Japonská katastrofa

(Karel Štětina, 3. 9. 2012 13:13)

Poslední 2 obrázky připomínají katastrofu v Japonsku. Na rozdíl od Japonska se v Dobronicích neuklízí, zastupitelům obce přece nejde o spodní část obce. Silnice a přilehlé obecní komunikace jsou ve stavu připomínající dobře propracovaný smluvní vztah se zdravotnictvím v oblasti zabezpečování služeb občanů pro bezplatné potraty. Rád bych se dozvěděl, zda nadále tvá povinnost ubytovaných klientů v dobronické lokalitě platit poplatek z lázeňského místa a zda v budoucnu nehodlá zastupetelstvo odsouhlasit vybírání poplatku v místě ,,Významné evropské lokality".

komentář.

(Karel, 17. 4. 2012 16:05)

Jsem pamětníkem celkem dvou značných rekonstrukcí jezu. Poslední rekonstrukce pravé poloviny jezu a úprava levé poloviny- zvýšení hladiny pro náhon soukromé vodní elektrárny je zásahem do krajiny a přírodního toku řeky Lužnice. To snad nemyslí povodí Vltavy vážně. Jaké tam zaměstnávají lidi. Stačí se podívat na dřívější práci předků a rozhodovat se s citem k dané oblasti. Věřím, že značně převyšují vzděláním dřívější odpovědné osoby, ale dnešní zásahy do vodních toků a břehů pod jejich vedením, je prokazatelným opakem. Domnívám se, že by jím místo vysokých škol, prospělo více zapojovat selský rozum.
K výše uvedeným obrázkům není co dodávat. Pravý obrázek je funusem všech zůčastněných orgánů při povolování a následného schvalování provedeného díla na jezu. Proto se stavím za zmírnění dalších škod provedenou rekonstrukcí jezu a navrhuji odstranít hrazení pro zvýšení hladiny vody nad jezem a odstranění kamenných valounů pod jezem.

Lužnice

(J.S., 1. 4. 2012 12:44)

Úsek o kterém píšete je snad nejhorší na Lužnici. Jezdili jsme na ekonomku a tam je dnes dno zanesené a vody asi půl metru uprostřed řeky. Nikdo se o to nestará a když tak k horšímu. Hodně úspěchů

Re: Lužnice

(administrator, 2. 4. 2012 12:16)

Pokusíme se oslovit příslušného správce povodí. Je pravdou, ze dno Lužnice se po záplavách z roku 2002 zvedlo o 1,5 metru a u R.Z. Vysoké školy ekonomické je to nejmarkantnější. V minulosti v tomto useku probíhala těžba písku soukromou osobou ručně a písek se nakládal na loď a následně z břehu prodával.

karambol

(Požitkáři od vody, 30. 3. 2012 21:25)

Máte pravdu, ty železné nesmysly jsme měli možnost vyzkoušet v kánoji, když jsme jeli vodu. Přední hranu lodi jsme celou sedřeli a až do Bechyně vylejvali vodu. Kdo ten blbinec povoli? Vůbec jsme to nečekali.

Re: karambol

(administrátor, 1. 4. 2012 10:38)

Smutné je, že to povolili lidi, kteří jsou hodňe vzdáleni od této lokality a proto jim je to jedno. My se obáváme těžkých úrazů v létě koupajících se dětí. Pak bychom jednání postavili do role trestně právní. Děkujeme za reakci. Příště loď vyndejte u mostu ve Stádleci a na hladinu ji dejte až v Bechyni.

Předci by se divili

(Jihočech, 31. 3. 2012 21:47)

V minulosti se k řece přistupovalo jako k živému organismu a citlivě se řešily všechny změny. Pokud se k nějaké změně přistoupilo, jako například k regulaci Lužnice, vždy to doprovázela široká diskuse a jednalo se především ve veřejném zájmu. Soukromé loby a trvalé zásahy do říčního toku např. při potřebách provozovatelů malých vodních elektráren je zvěrstvo. Trochu jak komunistické " poručíme větru, dešti ". Všechno je to o korupci a nevěřím, že s tím něco uděláte. Naši předci při regulaci moc dobře věděli jakou úroveň hladiny nastavit s ohledem na potřebný průtok vody a retenční schopnost koryta. Dnes jen s otevřenou pusou sledujeme jak se po větším dešti vylévá řeka a pachá méně či více škod. Chamtivý Provozovatelé vodních elektrárem v představě mamonu nebyli spokojeni s osazením turbín dle schopností a vydatnosti řek a tak osazovali dříve bezproblémová zařízení dalšímy turbínami a řeku si tak se souhlasem dobře podmazaných správních orgánů přizpůsobyli pouze pro sebe. Řada úředníků tak byla podplacena a dnes musí mlžit.

Re: Předci by se divili

(administrátor, 1. 4. 2012 10:32)

Vaše názory a pohled na věc se nám velmi zamlouvají. Můžete nám na sebe zaslat kontakt? Budeme velmi rádi za další informace a zvolíme do budoucna společný postup. Děkujeme za reakci.

Neuvěřitelné

(Radim Procházka, 29. 3. 2012 21:31)

ten první obrázek je super, tam bych chtěl bydle. Ten druhý, no te je hnusss

Re: Neuvěřitelné

(administrátor, 30. 3. 2012 14:49)

Rádi Vás někdy v Dobronicích u Bechyně poznáme, dejte včas vědět...

Soutěž

(Kováčová, 30. 3. 2012 10:01)

To snad ani není možné, že by to někdo toleroval. A co odbory životního prostředí?

Re: Soutěž

(administrátor, 30. 3. 2012 14:45)

Snad jim to někdy dojde....